Miesiąc grudzień jest dla Anikino czasem wytężonej pracy, ale w chwili wolnego przychodzi czas na podsumowanie kończącego się już roku – kolejnego roku pracy Anikino.
Jest to także czas wyróżnienia nas za naszą pracę na rzecz innych. Zostaliśmy docenieni przez Miasto Kraków za współpracę w realizacji programu wspierającego rodziny wielodzietne- otrzymaliśmy statuetkę dla najlepszego partnera w kategorii sport, rekreacja i wypoczynek. Byliśmy także nominowani do Słoneczników. Pozbieraliśmy dary dla rodziny w akcji Szlachetnej Paczki a także wielokrotnie ofiarowaliśmy darmowe wejścia oraz gadżety dla laureatów w różnych konkursach szkolnych,  przedszkolnych oraz innych organizacjach działających w Krakowie. Pani Prezes Anna Pawełczyk udzieliła niedawno wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym podkreśliła ideę programu KKR 3+, opowiedziała jakie atrakcje i zniżki Anikino ma do zaproponowania rodzinom wielodzietnym, podzieliła się też własnym doświadczeniem oraz zaznaczyła jak wielką popularnością cieszy się ta inicjatywa.

 

  • 21
  • 3
  • 4
  • IMG_1769
  • IMG_1771
  • frame_4_3591012133

Turnus rozpoczęliśmy od niezwykle ważnej misji jaką było uratowanie Bestii. W tym celu uczestnicy półkolonii wzięli udział w grze, w czasie której stworzyli magiczne róże. Po południu z gliny stworzyli ożywione przedmioty, które są symbolem tego turnusu. Drugiego dnia, każdy uczestnik mógł nauczyć się jeździć konno niczym Bella, oraz wykazać się odwagą na mini tyrolce. W środę odwiedziliśmy basen, gdzie każdy miał szanse wykazać się jako pływak. Po południu wykonaliśmy mroźne róże. W czwartek największą atrakcją była wizyta na warsztatach wykonywania cukierków. Była to wspaniała zabawa! Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa w Parku Lotników.

Pólkoloniści trafili do niezwykłej krainy, w której dzieją się rzeczy nietypowe, a władze sprawuje zła czarownica. Aby nie podróżować po tym miejscu samotnie stworzyli blaszanego drwala, aby pomógł im w podróży, oraz amulety zapewniające magiczne zdolności. Uczestnicy półkolonii wzięli udział również w treningu strachliwego lwa, gdzie uczyli się jak być sprytnym i odważnym. Drugiego dnia odwiedzili basen, oraz wzięli udział w pokazach prawdziwego iluzjonisty. Kolejną atrakcją półkolonii była wizyta w ogrodzie doświadczeń, tam magia ukryta została w doświadczeniach fizycznych. Najodważniejsi zostali również na noc w Anikino, gdzie mieli szanse poznać sekrety naszej Krainy Zabaw.

Zapraszamy do oglądania zdjęć na fb 

Wizyta w tej niezwykłej krainie rozpoczęła się od warsztatów tworzenia pacynek. Powstały niesamowite podobizny wszystkich postaci z Shreka ! Później dzieci wzięły udział w szkoleniu sportowym prowadzonym przez samego Kota w Butach. Następnego dnia odwiedziliśmy świat w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. w środę odwiedziliśmy basen i wykonaliśmy samodzielnie pod okiem Merlina wykonaliśmy miksturę. Półkoloniści świetnie bawili się w zoo, gdzie odwiedzili sponsorowanego przez Anikino strusia i wiele innych zwierzątek. Noc przeznaczona była dla najodważniejszych, którzy nie boją się ciemności. Na zakończenie nagraliśmy teledysk - pokażemy go już wkrótce i uczestnicy wzięli udział w grze.

Zobacz nasze zdjęcia na fb

Turnus 7 naszych półkolonii rozpoczęły warsztaty geologiczne oraz zawody sportowe. Dzieciom dopisują świetne humory, ww wtorek zwiedzili podziemne sale Kopalni Soli w Bochni :). Kolejny dzień uczestnicy półkolonii spędzili na basenie oraz warsztatach plastycznych. Następnie trenowali zwoje umiejętności sportowe na ściance wspinaczkowej, poznali prawdziwego podróżnika. Ostatniego dnia odbyła się gra terenowa, w czasie której wszyscy uczestnicy zeszli do wnętrza ziemi. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć na fb 


  
Teatr Groteska
jesteśmy wyobraźnią dzieci